Olimpiade & Concursuri

REZULTATELE ELEVILOR LA CONCURSURI ŞI OLIMPIADE

2015

Etapa naţională

 

Nr. crt.

Nume şi prenume

Clasa

Disciplina

Premiul

1.

Mangu Ştefan

IX A

Ed. fizică

I

2.

Mangu Ştefan

IX A

Ed. fizică

I

3.

Mangu Ştefan

IX A

Ed. fizică

III

4.

Silitră Mihai

X A

Informatică

I

Etapa interjudeţeană

 

Nr. crt.

Nume şi prenume

Clasa

Disciplina

Premiul

1.

Miron Cristi

XII C

Tehnic

M

2.

Rusînac Claudiu

XII C

Tehnic

II

3.

Miron Cristi

XII C

Matematică

I

4.

Miron David

IX C

Matematică

I

Etapa judeţeană 

 

Nr. crt.

Nume şi prenume

Clasa

Disciplina

Premiul

1.

Miron David

IX C

Fizică

III

2

Miron Cristi

XII C

Matematică

I

3.

Aruştei Georgiana

X D

Biologie

M

4.

Rîpan Robert

IX A

Fizică

M

5.

Miron Cristi

XII C

Fizică

M

6.

Ovadiuc Victor-Alexandru

XII B

Tehnic

I

7.

Danileţ Norbert

XII B

Tehnic

III

8.

Miron Cristi

XII C

Tehnic

I

9.

Danileţ Norbert

Stan Cornel

XII B

XII C

Tehnic

II

10.

Ofileanu Laurenţiu

Stan Ciprian

X B

XII C

Tehnic

M

11.

Ilincăi Gabriel

Ureche Alina

X D

X D

Socio-umane

II

12.

Ilincăi Gabriel

Aruştei Georgiana

X D

X D

Socio-umane

I

13.

Volanschi Robert

Zăgan Eduard

XI C

XI C

Engleză

I

14.

Burdujoc Lavinia

Grosariu Roxana

IX A

IX A

Engleză

II

15.

Popovici Andrei

Morari Cristi

X C

X C

Engleză

II

16.

Coroamă Ovidiu

Clişcov Nicolae

X C

X C

Engleză

II


2013

ETAPA JUDEŢEANĂ

Concursul de fizică „Ştefan Procopiu” – Premiul III – Miron Cristi,  clasa a X-a
-Premiul III – Grigoraş Ionuţ, clasa a XI-a
-Menţiune – Năsăudean Marian, clasa a Xl-a

Sesiunea de comunicări ştiinţifice a elevilor
– disciplina geografie –  locul II – Mironov George, clasa a XIII-a

Concurs „Iniţiativa în afaceri” – locul II – Aruştei Ionela şi Bivol Iulia, clasa a X-a

Concursul de reviste şcolare şi jurnalistică – premiul II

Concursul naţional de proiecte antidrog „Împreună” – locul I

Concursuri sportive  – atletism – locul II – Fodor Alexandru, clasa a XI-a

Concursul Național de Evaluare în Educație la Informatică Tudor Sorin
– premiul II – Bivol Iuliana, clasa a X-a

Concursul de Creativitate Software LINFO@SV
– premiul III – Bivol Iuliana Loredana, clasa a X-a

Concursul Național “Europa de mâine”
– menţiune – Danileț Norbert, Bivol Iuliana, Ovadiuc Victor, Aruștei Ionela

Eco Şcoala
Concursul „Împreună putem proteja resursele de apă ale Terrei”
– premiul III – Andrici Silviu, clasa a XI-a

Concursul judeţean „Să protejăm trupul verde şi sufletul albastru al planetei Pământ”
– Premiul I la secţiunea PPT
– Premiul II la secţiunea referate – Stan Cornel, clasa a X-a

Olimpiada pentru discipline tehnice

Mecanică
– Menţiune – Spoială Sorin, clasa a XII-a

Electrotehnică
– Premiul I – Petruneac Cătălin , clasa a XII-a
– Premiul II – Sorohan Marius Angelo, clasa a XII-a

Construcţii
– Premiul I – Milici Teodor, clasa a XI-a
– Premiul I – Sumanariu Aurel, clasa a XII-a
– Premiul II – Breabăn Cătălin, clasa a XII-a
 
ETAPA INTERJUDEŢEANĂ

Concursul „Student pentru o zi”

– disciplina economie
– locul I – Tifiniuc Hristina, clasa a XII-a

– disciplina informatică – locul III – Ivan Iulian, Filipiuc Ionuţ, Hromei Daniel, clasa a XI-a

Concursul „Tradiţia – valoare sacră” – locul II

Simpozionul interjudeţean „ Apreciez! Protejez! Acţionez!” – tema „Don’t waste time! Recicle your waste!”
– premiul III – Danileţ Norbert, clasa a X-a şi Ivan Iulian, clasa a XI-a

ETAPA NAŢIONALĂ
Concursul Național de Informatică Aplicată CIP 2013 – menţiune – Bivol Iuliana, clasa a X-a

ETAPA INTERNAŢIONALĂ
Expoziţia-concurs cu participare internaţională „ Natura – o carte deschisă spre sănătate” –

– secţiunea fotografie – Premiul I – Ivan Iulian, clasa a XI-a

– Premiul II – Cureluşă Sorin, clasa a XI-a

– secţiunea poster – Premiul I – Cureluşă Sorin, clasa a XI-a

– Premiul II – Ivan Iulian, clasa a XI-a